قوانین و مقررات

تعاریف و تعهدات صنوف- مصرف کننده
ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات
اصطلاحاتی که در این قوانین و مقررات به کار رفته است دارای معانی بشرح زیر است:
۱-۱ – شرکت: شرکت پویاسازان آرمان زندگی غرب که نسبت به ارائه خدمات آف کارت اقدام می‌کند.
۱-۲ – آف کارت: خدماتی نرم‌ افزاری که توسط شرکت به منظور خدمات تخفیفی ارائه می‌شود.
۱-۳ – اپلیکیشن: نرم افزار متعلق به شرکت که به منظور استفاده از خدمات آف کارت، حق استفاده ی موقت از آن برابر شرایط قراردادی و سند حاضر به کاربران اعطا می‌گردد.
۱-۴ – کاربر: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به اپلیکیشن آف کارت متصل و از خدمات نرم افزاری آف کارت بهرمند می‌شود.
۱-۵ – کاربران: در این سند کاربر صنف و کاربر مصرف کننده به همراه هم، با نام کاربران استفاده می‌شوند.
۱-۶ – حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از خدمات آف کارت در اپلیکیشن آف کارت ایجاد کرده‌اند.
۱-۷- دستگاه کارت خوان: دستگاهی است که میزان تخفیف صادر شده در قرارداد در دستگاه تعریف شده و کاربران از آن استفاده می کنند.
۱-۸- کارت بانکی: کارتی است که کاربران به منظور استفاده از خدمات آف کارت مبلغی را درکارت واریز می نمایند . این مبلغ به صورت پرداخت از طریق سامانۀ بانکی و کارت‌های عضو شبکۀ شتاب و یا با استفاده از برنامه تاپ طبق شرایط و مقررات حاضر واریز می گردد.
۱-۹ – اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط خود کاربران در اختیار آف کارت قرار داده می‌شود اعم از اطلاعاتی که به صورت مستقیم از سوی کاربران در نرم افزار وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی که به صورت خودکار و در نتیجۀ بهره برداری از خدمات آف کارت در اختیار شرکت قرار داده می‌شود، مانند اطلاعات مربوط به خرید اعم از زمان خرید، موقعیت مکانی مبدا و مقصد، موقعیت مکانی کاربر و غیره.
۱-۱۰ – قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون مدنی، قانون تجارت الکترونیکی، کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد.
ماده ۲ – حساب کاربری
۲-۱- کاربران با ثبت نام در آف کارت و همچنین با هر بار استفاده از خدمات آف کارت می‌پذیرند که قوانین و مقررات جاری آف کارت را به صورت کامل مطالعه کرده و با اطلاع کامل از شرایط و معانی آن پذیرفته‌اند. این قوانین و مقررات ممکن است در طول زمان تغییرکند و بنابراین استفادۀ مستمر کاربران از اپلیکیشن به معنی پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
۲-۲ – برای استفاده از خدمات آف کارت لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در اپلیکیشن بسازد. تنها اشخاصی که بیش از ۱۸ سال سن و واجد اهلیت قانونی باشند می‌توانند اقدام به ساختن حساب کاربری در اپلیکیشن کنند. برای استفاده از خدمات آف کارت کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، کد ملی و تلفن همراه خود را در اپلیکیشن آف کارت ثبت کند.
۲-۳- کاربران می‌پذیرند اطلاعات خواسته شده را به صورت صحیح و به‌ روز در اپلیکیشن وارد کنند و مسئول عدم صحت اطلاعات اعلام شده شخص کاربران می‌باشند. در صورت اثبات خلاف این موضوع، شرکت مجاز به پیگیری قضایی و قانونی نزد مراجع ذیصلاح می‌باشد.
۲-۴- کاربران متعهد می‌گردند که صرفا با تلفن همراه متعلق به خود نسبت به ثبت نام در اپلیکیشن آف کارت اقدام نمایند. در غیر این صورت در برابر شخص ذینفع صاحب تلفن همراه تماماً مسئول بوده و شرکت به محض آگاهی از این موضوع نسبت به لغو عضویت کاربر مذکور اقدام خواهد نمود.
۲-۵- هر شخص با توجه به مدارک هویتی تنها می‌تواند یک حساب کاربری به عنوان کاربر در اپلیکیشن داشته باشد. در صورتی که شرکت اطلاع یابد که به نام یک شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی حساب‌های کاربری متعدد وجود دارد، شرکت مجاز خواهد بود نسبت به قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب‌های کاربری مذکور اقدام نماید.
۲-۶- مسئولیت حفظ و امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهدۀ کاربران است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌رسانی به شرکت انجام نشده است، مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ شخص کاربرآن خواهد بود.
۲-۷- کاربران حق ندارند به اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر اجازه استفاده از حساب کاربری خود را بدهند یا حساب خود را به شخص حقیقی یا حقوقی دیگری منتقل کنند. در مورد کاربر شخص حقوقی نیز، مسئولیت‌های قانونی بهره برداری از خدمات آف کارت متوجه مدیران مجموعه‌های مذکور خواهد بود.
۲-۸- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر خودداری کند.
۲-۹ – ممکن است بنا به مورد و حسب صلاحدید و تشخیص مدیریت مجموعه، از کاربران درخواست اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات موجود گردد. در این صورت کاربر مورد درخواست، متعهد به ارائه اطلاعات و یا اصلاح اطلاعات درخواستی در مدت اعلام و درخواست شده از سوی شرکت خواهد بود. در غیر این صورت شرکت می‌تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائۀ خدمات به کاربر مذکور خودداری کند.
ماده ۳ – استفاده از آف کارت
۳-۱- با استفاده از خدمات آف کارت کاربران می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از آف کارت برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند.
۳-۲- کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات آف کارت در صورتی که به اعتبار مجموعه آف کارت صدمه‌ای وارد شود استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات آف کارت در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی به منافع شرکت اقدام نمایند، شرکت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه خسارت و جبران خسارات وارده اقدام نماید.
۳-۳- کاربران می‌پذیرند که شرکت ممکن است از ارسال پیامک، ایمیل و یا Push Notification به عنوان راه ارتباطی شرکت با وی استفاده کند. کاربران می‌توانند درخواست کنند که ارسال این پیام‌ها قطع شود اما می‌پذیرند که با انصراف از دریافت این پیام‌ها، ممکن است در استفاده از خدمات با مشکل مواجه شوند و یا اطلاعات مقتضی بموقع به ایشان نرسد.
۳-۴- کاربران می‌پذیرند که مجازبه انتقال یا فروش کارت بانکی یا دستگاه کارت خوان را به اشخاص دیگر ندارند. درغیر اینصورت طبق بند۳-۳ رفتارخواهد شد.
۳-۵ – مسئولیت تأمین اینترنت و سخت‌افزار لازم و همچنین پرداخت هزینه‌های مربوط به آنها برای استفاده از خدمات آف کارت به عهدۀ کاربران است.
۳-۶- صنف و کاربران متقابلا حق هیچ گونه سوء استفاده ای از اطلاعات شخصی یکدیگر را ندارند. لذا در صورت مشاهده و گزارش تخلف طبق بند۳-۳ پیگیری قانونی و رسیدگی به شکوائیه از سوی مراجع ذیصلاح قانونی خواهد بود.
۳-۷ – کارت و خدمات کارت آف کارت صرفاً جهت معرفی مشتری به فروشگاه و جذب مشتری برای فروشگاه میباشد و مجموعه آف کارت هیچ گونه تعهدی نسبت به کیفیت و گارانتی و خدمات پس از فروش در باب محصول خریداری شده را ندارد و نخواهد داشت.
۳-۹- کاربران راساً تمامی قوانین مربوط به مجموعه و خدمات آف کارت را عیناً مطالعه و قبول نموده اند.
۳-۱۰- کاربران می‌پذیرند که آف کارت خدمات بانکداری نیست بلکه تنها خدمات نرم‌افزاری است که ارتباط بین کاربران و صنوف را جهت توافق بر انجام یک خرید فراهم می‌کند.
۳-۱۱- خدمات آف کارت ممکن است با مشارکت خدمات شرکت‌های دیگری ارائه شود که شرکت آف کارت کنترلی روی آنها ندارد. در چنین شرایطی کاربران می‌پذیرند که این خدمات، قوانین استفاده و مقررات مختص خود را دارند و آف کارت مسئولیتی در خصوص قوانین و خدمات این شرکت‌ها ندارد.(فقط نقش معرف را دارد)
۳-۱۲- کاربران موظف میباشند نسبت به شارژ و تمدید حق الاشتراک آف کارت اقدام بموقع انجام دهند در غیر اینصورت کارت بعد از یکسال بصورت خودکار غیر فعال خواهد شد و عواقب ناشی از عدم تمدید بموقع بر عهده شخص کاربرآن میباشد.
۳-۱۳- با عنایت به قوانین بانکداری و عدم صدور و افتتاح حساب برای افراد زیر ۱۸ سال، این مجموعه فقط با تعهد والدین افراد زیر ۱۸ سال با نام ولی یا وکیل، آف کارت (option) صادر خواهد کرد (دردست بررسی)
ماده ۴ – هزینه ها و پرداخت
۴-۱- کاربر مصرف کننده می‌پذیرد امکان استرداد هزینه‌هایی که وی به شرکت می‌پردازد وجود ندارد.
۴-۲- کاربر مصرف کننده می‌پذیرد هزینۀ پکیج ها از طرف شرکت مشخص می‌شود و پس از استفاده از آن اعتراضی نسبت به هزینۀ پکیج نمی‌تواند داشته باشد.
۴-۳- پرداخت هزینه پکیج ها فقط از طریق روش‌هایی که مجموعه آف کارت مشخص کرده، صورت می گیرد. این روش‌ها عبارتند از: پرداخت از طریق اعتبار موجود در حساب کاربری اپلیکیشن آف کارت، پرداخت اینترنتی و یا به صورت نقدی به باجه های صادرکننده کارت های تخفیف .
۴-۴- کاربر مصرف کننده می‌پذیرد به هنگام پرداخت حق عضویت و یا شارژ در صورتی که نرم افزار یا درگاه پرداخت اینترنتی دجار مشکل گردد، از طریق مراجعه حضوری یا سایر روشهای پرداخت بهره گیرد لذا در غیر اینصورت شرکت فرد را بعنوان کاربر تشخیص نخواهد داد و عواقب ناشی از عدم پرداخت بموقع برعهده شخص کاربر می باشد.
ماده ۵ – مسئولیت آف کارت
۵-۱- مجموعه آف کارت با خدمات ۲۴ ساعته شبانه روز، آماده رسیدگی به شکایات کاربرآن و صنوف میباشد.
۵-۲- مجموعه آف کارت ناظر سیستم ارائه تخفیف صنوف به مشتریان و کاربران این مجموعه می باشد.
۵-۳- مجموعه آف کارت در تلاش میباشد نرم افزار تولیدی خود را به راحتی در دسترس عموم مردم قرار دهد و متعهد به نصب برنامه بر روی تمامی سیستم های تلفن همراه نمی باشد.
۵-۴- تمامی اطلاعات کاربران به عنوان اطلاعات محرمانه نزد شرکت محافظت شده و دسترسی به آن توسط اشخاص ثالث ممنوع بوده مگر برابر تصمیم مقام ذیصلاح قضایی. بنابراین در صورت درخواست و صدور دستور از سوی مراجع قضایی، شرکت موظف به ارائۀ اطلاعات کاربران به مراجع مذکور می‌باشد.
۵-۵- چنانچه هر یک از کاربران آف کارت در زمان استفاده از خدمات آن با مشکلی مواجه شوند برابر شرایط فوق می‌توانند شکایت خود را از طریق مرکز تماس ۲۴ ساعته و واحد رسیدگی به شکایات آف کارت مطرح و شرکت پیگیری لازم و تلاش خود را جهت حل و فصل اختلافات بعمل خواهد آورد.
۵-۶ – جهت اطلاع بیشتر کاربران با نحوه و شرایط ارائه خدمات آف کارت و استفاده از نرم‌افزار‌ها، همۀ اطلاعات مورد نیاز کاربران توسط آف کارت در نرم‌افزار قرار داده شده است و اشخاص می‌توانند با مراجعه به قسمت مذکور و مطالعۀ آنها کاملا با شرایط ذکر شده و خدمات آف کارت آشنا شوند. همچنین همکاران ما در مرکز تماس به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی هر گونه ابهام و سوال کاربران هستند. لازم به توضیح است که ارائه اطلاعات کاربری صرفا از طریق اپلیکیشن امکان پذیر است و به منظور حفظ امنیت اطلاعات کاربران و اصل محرمانگی ارائه اطلاعات کاربری به خود کاربر و اشخاص ثالث به صورت تلفنی و حضوری مقدور نیست.
۵-۷ – مسئولیت آف کارت فقط در فرضی است که کاربر مصرف کننده از طریق اپلیکیشن آف کارت و کارت بانکی خرید انجام داده است و کاربر صنف نیز این درخواست را پذیرفته است. لذا اگر کاربر مصرف کننده و کاربر صنف که در اپلیکیشن آف ارت ثبت نام کرده‌اند خارج از اپلیکیشن با یکدیگر بر انجام خرید توافق نمایند هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.
ماده ۶ – مسئولیت کاربران
۶-۱ – مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران از جمله قانون مجازات اسلامی (ارتکاب جرم در هنگام خرید) و قوانین مدنی (ورود خسارت به اموال کاربران) باشد، برعهدۀ شخص متخلف بوده و شرکت هیچ گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و نخواهد داشت و شرکت می‌تواند ضمن غیر فعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی شرکت به عمل آورد.
۶-۲- هر گونه اقدامی از سوی کاربر صنف که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های شرکت شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد. شرکت این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر صنف را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.(بطور مثال تبلغ اینکه مشتری از دستگاه پوز سایر بانکها استفاده کند و تخفیف بیشتری به مشتری بدهد. سو, استفاده از اعتماد و سیستم و سیاستهای مجموعه آف کارت)
۶-۳- کاربر صنف متعهد می‌شود تنها از علایم و اقلام (بنر-تراکت-برچسب-دستگاه کارتخوان و…) سازمانی که توسط آف کارت تهیه و در اختیار او گذاشته شده است استفاده کند و مسئولیت استفاده از اقلام و علایمی که سبب ایجاد مشابهت و یا ایجاد اشتباه برای کاربران مصرف کننده و یا سایر اشخاص اعم از حقیقی و یا حقوقی کند بر عهدۀ کاربر صنف بوده و در صورت لزوم شرکت به قطع خدمات با نامبرده و پیگیری قانونی اقدام خواهد نمود و شخص متخلف مکلف به جبران خسارات وارده به شرکت خواهد بود و صنف حق هرگونه اعتراضی را از خود ساقط می دارد.
۶-۵- صنف نماینده حقیقی شرکت در ارائه تبلیغات مثبت و مشتری مداری و حق و حقوق مادی و معنوی مجموعه میباشد و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی مشتریان(کاربرمصرف کننده) مجموعه آف کارت موظف میباشد تخلف را در اسرع وقت به واحد رسیدگی به شکایات آف کارت گزارش دهد.
ماده ۷ – موارد فنی
۷-۱- کاربران حق ندارند هیچگونه تلاشی در جهت استخراج سورس کد (Source Code) نرم‌افزارهای آف کارت شامل دیکامپایل(Decompile) ، مهندسی معکوس(Reverse Engineering) یا فعالیت‌های مشابه انجام دهد، مگر اینکه اجازۀ چنین کاری به صورت قانونی صادر شده باشد.
۷-۲- کاربران مجاز نیستند با استفاده از روش‌های Framing یا Mirroring یا روش‌های دیگر نسخۀ دیگری از خدمات آف کارت را روی سرورهای دیگر ارائه کنند. همچنین کاربر مجاز نیست در نرم‌افزار آف کارت یا در روش ارائۀ خدمات تغییر یا اخلالی ایجاد کند.
۷-۳- کاربران حق ندارند نرم‌افزار یا اسکریپتی با هدف ایندکس گذاری (Indexing)، مطالعه یا هر گونه فعالیت داده‌کاوی روی خدمات اجرا کنند.
۷-۴- کاربران حق ندارند هیچ فعالیتی در راستای حصول دسترسی غیرقانونی و غیر متداول به هیچ بخش از سامانۀ آف کارت یا سامانه‌های مرتبط با آف کارت انجام دهند.
ماده ۸ – محتوای تولید شده توسط کاربران صنف
شرکت ممکن است در شرایطی به کاربران اجازه دهد که در وب سایت، نرم‌افزار موبایل و یا سایر بخش‌های این سامانه، عکس، متن، فایل صوتی، فایل تصویری یا فایل‌های مشابه منتشر کنند. مالکیت هر مطلب (شامل متن، عکس، فایل صوتی، فایل تصویری و …) که به این شکل در خدمات ثبت شود همچنان متعلق به کاربران خواهد بود. اما با ثبت آنها در خدمات‌ مرتبط به آف کارت کاربران این حق را به آف کارت می‌دهند که آنها را در هر مکان و هر زمانی به صورت دیجیتال یا چاپی برای هر نوع کاربردی منتشر کند. همچنین شرکت مجاز است حق انتشار این مطالب را به اشخاص حقیقی یا حقوقی دیگر منتقل کند.
ماده ۹ – قطع خدمات
شرکت در شرایطی که به هر دلیل به این نتیجه برسد حضور یک کاربر (مصرف کننده یا صنف) می‌تواند برای شرکت یا سایر مصرف کنندگان یا صنوف آسیب وارد کند یا نا مطلوب باشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود مجموعه آف کارت حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات آف کارت را دارد. در این صورت، کاربر حق هیچگونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت.
ماده ۱۰ – توافق از راه دور
۱۰-۱- کاربران توافق می‌کنند جهت مبادلۀ آسان اطلاعات، همۀ تغییرات و الحاقیه‌های قوانین و مقررات حاضر اعم از تغییر و اضافه کردن شروط آن، ارسال اخطاریه و ابلاغیه‌های مربوط به شرکت، از طریق سامانه آف کارت بعمل آید؛ و کاربران ضمن آگاهی کامل از قوانین مجموعه شرایط فوق را قبول می نمایند.
۱۰-۲- مسئولیت حفظ و حراست از حساب کاربران برعهدۀ کاربر مذکور بوده و وی ضمن پذیرش این مسئولیت، همۀ داده پیام‌های صادره از طریق حساب کاربری مذکور را منتسب به خود دانسته و هرگونه ادعایی نسبت به انکار، تردید و جعل داده پیام‌های ارسال شده از ناحیۀ نامبرده غیر قابل استماع و مردود است.
۱۰-۳- کاربران می‌پذیرند هر گونه رویه، اشکال، عبارات مبین تائید و اعلام قبولی و تصدیق داده پیام‌های صادره از طرف شرکت به منزله امضا الکترونیکی و قبولی محسوب می‌شود و هر گونه ادعائی نسبت به امضا و قبولی مذکور غیر قابل استماع و مردود است.
۱۰-۴- کاربران صنوف با عضویت در خدمات آف کارت اراده مصمم خود را نسبت به پذیرش وانعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سامانۀ رایانه‌ای و الکترونیکی اعلام می‌دارند.

قالب وردپرس پوسته وردپرس